Top 10 gier dla prawdziwych psiarzy

Top 10 gier dla prawdziwych psiarzy

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. Towarzyszy nam w codziennym życiu już od niepamiętnych czasów, pomagając człowiekowi w polowaniu, zdobywaniu pożywienia czy pilnowaniu ludzkich siedzib. Obecnie pełni w naszym życiu nie tylko funkcję użytkową – coraz więcej osób hoduje psy nie dla jakichś konkretnych wymiernych celów, ale dla własnej przyjemności i z powodu miłości, które żywią w stosunku do tych czworonogów. Są to bez wątpienia stworzenia fascynujące – inteligentne, łagodne i przyjazne, a zarazem impulsywne, agresywne i niebezpieczne. Opieka nad psami niekiedy przypomina grę w kasynie – nawet kiedy sądzimy, że znamy naszego pupila na wylot, wciąż może nas zaskakiwać. Dla wszystkich osób, które są zafascynowane tymi pięknymi zwierzętami, przygotowaliśmy listę dziesięciu najlepszych gier z motywem psów.

10. Animal Shalter Simulator

Jest to gra polskiego producenta PlayWay, w której wcielamy się we właściciela schroniska dla bezdomnych zwierząt. Naszym zadaniem jest ratowanie czworonogów, a także zapewnienie im odpowiedniej opieki do chwili, w której znajdziemy im nową kochającą rodzinę. Rozgrywkę zaczynamy, mając do dyspozycji skromny budżet i jeden niewielki budynek. Na kolejnych etapach możemy jednak rozwinąć nasze schronisko, ulepszając je, stawiając nowe budynki czy dodając wybiegi i ogrodzenia.

9. Home Free

Gra ta spodoba się wszystkim miłośnikom survivalu, którzy lubią czuć emocje porównywalne do gry w ruletkę w nocnym kasynie. Z kolei, jeżeli mamy ochotę na emocje związane z grami hazardowymi i wizytę w kasynie internetowym, zawsze można rzucić okiem na ranking najlepszych kasyn online na stronie naszej redakcji – najlepszekasynoonline.pl. Bohaterami produkcji są bezdomne psy, które muszą dzielnie mierzyć się z problemami życia w wielkim mieście. Najważniejsze jest dla nich znalezienie pożywienia, wody i schronienia, a także unikanie złych ludzi i innych agresywnych psów. Nie ma tu żadnej określonej z góry linii fabularnej – tworzą ją sami gracze, sterując losami swojego psiego bohatera.

8. The Sims 4: Psy i koty

Popularne „simsy” są znane chyba każdemu gamerowi, a nawet osobom, które są tylko niedzielnymi graczami. Każdego psiarza zainteresuje natomiast czwarty dodatek do gry, w której nasze postacie mają pod opieką czworonożnych pupili. Możemy wykreować ich wygląd, zadbać o ich ubranka, a nawet wybrać ich temperament. Nie możemy jednak wybrać ich stanu zdrowia – w wielu przypadkach nasz ulubieniec będzie potrzebował pomocy weterynarza.

7. Kotki i pieski

Jest to produkcja stworzona z myślą o najmłodszych miłośnikach tych zwierzątek, dzięki której nie tylko rozwiną swoją pasję do czworonogów, ale również będą mogły nauczyć się, jak się troszczyć o swoich pupili. Gra jest dość prosta i nieskomplikowana. Zadaniem dziecka jest dbanie o prawidłowy rozwój psa i kota, zapewniając im spacery i rozrywki, a także pilnując, by nie zabrakło im jedzenia ani zabawek.

6. Dog Trainer

Jest to gra, która spodoba się wszystkim psiarzom, którzy z różnych powodów losowych nie mogą mieć swojego pupila. Staniemy się w niej właścicielami psa, a rozgrywkę zaczniemy od kreacji wymarzonego zwierzaka – wybierzemy więc jego rasę, wygląd, a nawet charakter. Naszym zadaniem jest zapewnienie mu prawidłowego rozwoju, karmienie go, a także tresura.

5. Salon Piękności dla Zwierząt

Ta gra również przeznaczona jest głównie dla najmłodszych graczy. Jak sama nazwa nam sugeruje, naszym zadaniem jest poprowadzenie salonu, w którym będziemy dbać o nienaganny wygląd psów i kotów. Naszym klientom oferujemy wiele standardowych usług – strzyżenie, kąpanie, dbanie o uzębienie, a nawet farbowanie.

4. Stray

Jest to gra platformowa polskiego producenta Robot Gentelmen. Wcielamy się w niej w tytułowego psa o imieniu Stray, który zabłąkał się w dziczy i próbuje się z niej wydostać. Musimy pomóc czworonogowi w omijaniu różnych pułapek, a także w przetrwaniu w tych trudnych warunkach. Na Straya czyha wiele niebezpieczeństw związanych z życiem w lesie – są to drapieżniki, a także myśliwi, którzy polują na zwierzęta.

3. Młody doktor: Łapy i Pazury

Gra ta pozwoli naszym pociechom nie tylko rozwinąć swoją pasję do zwierząt, ale również mogą poznać dzięki niej wiele interesujących faktów na ich temat. Wcielamy się w niej we właściciela kliniki weterynaryjnej i niesiemy pomoc takim zwierzętom jak koty, psy, króliki czy świnki morskie. Ze zwierzątkami, które już wyleczyliśmy, możemy się pobawić. Być może dzięki tej grze Twoje dziecko poczuje powołanie do kariery medycznej?

2. 102 Dalmatyńczyki

Gra ta spodoba się z pewnością wszystkim miłośnikom filmu „101 dalmatyńczyków” bez względu na wiek. W rozgrywce wcielamy się w jednego z dwóch szczeniaczków: Domino lub Zmyłkę. Jest to gra zręcznościowa, która co prawda nie jest zbyt skomplikowana i nie wymaga wprawy, potrafi jednak zapewnić rozrywkę na długie godziny. Dodatkowym atutem jest urocza grafika, mimo że produkcja nie jest już młoda.

1. Dog’s Life

Jest to gra, która spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym miłośnikom czworonogów. Wcielamy się w niej w postać bezdomnego kundelka, Jake’a, który wiedzie beztroski żywot, zajmując się swoimi psimi sprawami. Jego życie wywraca się do góry nogami, kiedy ktoś porywa jego ukochaną suczkę Daisy. Nasz bohater musi ruszyć jej na ratunek.